Binalarda yapılacak tadilat işlemleri için eski usul yöntemler yerine artık karot beton delme yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem kullanılmadan önce firmamız işlem yapılacak binaya gelerek öncesinde alan araştırması yapmaktadır. Yapılan alan araştırmasına bağlı olarak beton kesme işlemi için bir fiyat listesi çıkarılmaktadır. Çıkarılan listeden sonra endüstriyel makineler kullanılarak kesme ve delme işlemi yapılmaktadır. Bu bağlamda yapılan işlemin en büyük artısı beton kesme esnasında yüksek oranda rahatsız edici seslerin çıkmamasıdır. Ayrıca karot beton delme sonrasında moloz çıkma oranı da eski usul işlemlere nazaran oldukça azdır.

Karot Beton Delmede Kullanılan Aletler ve Yapılan İşlemler Nelerdir?

İşlem esnasında endüstriyel büyük makinalar kullanılır. Bu makinelerin uç kısımlarında elmas keskili bıçaklar bulunmaktadır. Bina kesimi bu sayede en kalın duvarların bile kısa süre içerisinde istenilen boyut ve ebatlarda kesilmesi işlemi ile tamamlanmaktadır.

Her türlü tadilat, tamirat ve kırım işlemleri  için kullanılmasında en büyük avantaj demir donatı ile birlikte betonarme döşeme ve perdelerde de işlemin rahatlıkla uygulanabiliyor olmasıdır.Böylece üzerinde büyük bir yük ağırlığı olan binalarda bile bina hasara uğramadan istenilen tamirat yapılmaktadır. Üstelik bununla birlikte kimyasal bina güçlendirme işlemi uygulanarak binanın sağlamlığı yeniden oluşturulmaktadır. 45, 90 ve 180 lik açılar ile çalışabilen karot beton kesme makinesi sayesinde her türlü beton kırma işlemi gerçekleştirilmektedir.