Kırım işleri denildiği zaman akla gelebilecek her türlü kırım ve yıkım hizmetini sunan bir firma olarak hem insan gücüne dayalı hem de makinaya dayalı kırım hizmeti vermekteyiz. Bu bağlamda beton kesme , merdiven kırımı, duvar kırımı, fayans kırımı, şap kırımı gibi alanlarda hizmet vermekteyiz.Üstelik sunmuş olduğumuz bu kırım işleri sonrasında ortaya çıkan molozlar içinde moloz atımı hizmeti sunmaktayız. Ayrıca kiralık kepçe hizmeti ile de büyük çaplı kırım hizmetlerinde görev almaktayız.

Kırım İşlemleri için Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Yapılacak olan kırım işleri için uygulanan her bir yöntem alana ve işleminin yapılacağı zemine göre farklılık göstermektedir. Örneğin şap beton yıkımı ve kırımı için kullanılacak en iyi yöntem karot beton delme kullanmaktır. Ancak bina içerisinde yapılacak olan tadilat için banyo, tuvalet kırma, fayans kırma işlemleri için uygulanacak en iyi yöntem işçilerle birlikte küçük kırma cihazlarının kullanılmasıdır. Bu noktada işin insan gücüne dayalı olması seçilecek olan personelin de önemini gözler önüne sermektedir.

Bağcılar Karotçu

Kırım işleri için kullanılacak en iyi araçlar genellikle hava kompresörü ve elektromatik kırıcılardır. Bu cihazlar sayesinde kırım yapılan ortamda çok fazla toz oluşmaz. Ayrıca işlemin kapalı bir mekanda yapılıyor olması da toz faktörünün az olmasının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İşlem ve beraberindeki kimyasal bina güçlendirme tamamlandıktan sonra mekan olduğu gibi bırakılmamakta, molozlar toplandıktan sonra kenar ve köşe düzeltmeler yapılarak zemin pürüzsüz hale getirilmektedir.