Son yıllarda gelişen teknoloji ve endüstriyel gelişmeler pek çok sektörde ilerleme sağlamaktadır. Karot beton delme teknolojisi ise inşaat sektöründe pek çok alanda pratiklik sağlamaktadır. Karot makineleri sayesinde pek çok işlem hızlanmış ve kolaylaşmıştır. Klasik yöntemlere nazaran daha doğru ve pratik sonuçlar alınmaktadır. Karot makineleri demir donatı ile birlikte betonarme döşeme ve perdelerde de uygulanabilmektedir.

İstanbul Karotçu

Beton kesme gibi milimetrik hassasiyet gerektiren işlemler karot makineleri ile yapılabilmektedir. Binalarda yapılacak tadilat işlemleri daha zahmetsiz ve kısa sürede hallolmaktadır. Karot makineleri klasik yöntemlere göre daha az gürültü yapmaktadırlar. Etrafa dağılan moloz miktarı da çok daha azdır.

Kimyasal bina güçlendirme işlemleri için karot makineleri tercih edilmektedir. Endüstriyel karot makineleri firmaları ve şahısları doğabilecek pek çok hasardan kurtarmaktadır.

Karot Beton Delme Uygulaması Nasıl Yapılır

Karot makineleri profesyoneller tarafından kullanılan araçlardır. Karot operatörleri, ankraj işleri gibi işlemler için büyük bir hassasiyetle makineyi ayarlarlar. Her ne kadar klasik yöntemlere göre daha güvenli de olsa bu makine ustaların elinde olduğu sürece geçerlidir. Karotları kullanmayı öğrenmek zaman almaktadır. Karot makineleriyle yürütülecek bina kesimi vb. işlemler hassas operasyonlardır.

Karot makinelerinin uygulanacak işleme uygun olarak değiştirilebilir uçları vardır. Uçlar değiştirilir, karot açıları ayarlanır. Daha sonra kırım işleri gibi hassas inşaat işleri gerçekleştirilir. İşlem sırasında uçların fazla ısınmaması için makine ile uçlara su ulaştırılır.