Karot beton delme uygulaması ve karot ile yapılan tüm işlemler inşaat sektöründe sıkça uygulanır hale gelmiştir. Karot beton kesme işlemi diğer pek çok yönteme göre daha pratiktir. Profesyonel karot makineler sayesinde önceden uzun süren işlemler artık daha pratik bir şekilde halledilebilmektedir. Kesme ve delme gibi beton üzerinde uygulanan işlemler artık daha kolay yapılır hale gelmiştir.

Sultanbeyli Karotçu

Ankraj işleri, kimyasal bina güçlendirme gibi inşaatlarda yapılan pek çok işlemde karot makineleri kullanılmaktadır. Karot operatörleri bu endüstriyel makineyi kullanarak pek çok işlemi gerçekleştirirler. Karot beton delme uygulaması kırım işleri için de sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Karot Beton Delme Uygulaması Nasıl Yapılır

Beton delme endüstriyel bir makine olan karot aleti ile yapılmaktadır. Karot ustaları uygulama yapılacak bölgeyi incelerler. Yapılacak işlem öğrenildikten sonra karot için en uygun uç seçilerek takılmalıdır. Karot uçları ısındıkça soğuması için uçlara bir boru yardımı ile su takviyesi yapılır. Karot beton kesme işlemi en kalın duvarlarda, en zor bölgelerde dahi etkilidir.

Bina kesimi işlemleri için delme işlemi yapan karot firmaları ile görüşülür. Firmalar daha önce gelip saha incelemesi yaparlar. Böylece fiyat belirlemesi yapılır ve uygulamaya başlanılabilir.

Pek çok inşaat işlemi için karot yöntemi sıkça tercih edilmektedir. Karot makineleri diğer yöntemlere göre çok daha az ses yapmaktadırlar. Etrafa moloz parçaları dağılmamış olur.