Kırım işleri ve beton kesme inşaat makinalarının giremediği alanlarda yapılır. Bu alanlarda iş makinaları giremediği için mini ekskavatör, hiltili, bobcat gibi küçük makinalar kullanılmaktadır. Bu makinalar kullanılarak beton kırma, şap kırma, duvar kırma ve yıkma, merdiven yıkma gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Kırım işlemleri genellikle özel tasarımlarda ya da eskiyi tadilat ettirme işlemlerinden kullanılmaktadır. Ayrıca kırım işlemleri ciddi bir moloz oluşturduğu için verdiğimiz hizmeti moloz kaldırma ile tamamlayarak başından sonuna kadar devam ettirmekteyiz.

Kırım İşleri Hangi Alanlarda Yapılmaktadır ve Hizmetin Süreçleri Nelerdir?

Özellikle tadilat işleri için tercih edilen kırım işleri tadilat yerinin tespiti, tadilat süresi ve bütçe çıkarma ile sunulan bir hizmettir.  Ayrıca hatalı inşşat projelerinde de kırım işleri uygulanmaktadır. Bu hizmet genellikle bina hala inşaat halindeyken uygulanır ve merdiven kırma, duvar kırma gibi amaçlar için tercih edilir. Tercih edilirkende en çok karot beton delme yöntemi göz önünde tutulur. Bu aşamada inşaat projesinde yer almayan bir yapı oluşturulduğu takdirde binadan projeye ait olmayan parça çıkartılır. Kırım işleri sona erdikten sonra biten iş ile proje karşılaştırılır ve istenilen sonuç elde edildiğinde hizmet tamamlanmış olarak kabul edilir.

Tüm bunlar tamamlanırken çıkacak moloz miktarı önceden hesaplanır ve miktara uygun bir harfiyat kamyonu tercih edilir. Üstelik bu kamyonun kaç sefer yapacağı da önceden hesaplanarak fiyat listesi çıkartılırken bütçeye eklenir. Bina kesimi için moloz atımının yasal sürece tabi olduğunu göstermek için belediyenin tesis ettiği alanlara atım gerçekleşir.