Yaşam alanlarımız olan binalarda kimi zaman tadilat işlemleri yaptırmamız gerekmektedir. Bu tadilat işlemleri yapılırken binanın hasar görmemesi en önemli noktadır. Karot beton delme işlemi sayesinde yapılacak olan işlem milimetrik şekilde yapılabilmektedir. Aynı zamanda arkasında bıraktığı toz moloz vb. kalıntıları da klasik yöntemlere göre çok daha azdır. Bu sayede çevreyi fazla kirletmeyen de bir araçtır. Ayrıca yaptığı gürültü miktarı diğer yöntemlere göre çok az bir seviyededir.

Ümraniye Karotçu

Beton kesme süreçlerinde de kullanılan karot yöntemi inşaat halindeki binalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Karot makineleri inşaat sektöründe işleri kolaylaştıran endüstriyel araçlardır. Bu gibi araçlar sayesinde inşaat süreci daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. Daha az enerji ile daha çok iş yapılabilmektedir. Bu araçlar inşaat yapılırken hataların da minimuma inmesini sağlamaktadır.

Kimyasal bina güçlendirme gibi önemli ve hassas süreçlerde de makinelerden sıklıkla yararlanılır. Karot beton delme makineleri de onlardan en önemlisidir. Karot operatörleri karot makineleri konusunda uzmanlaşmışlardır. Makineyi kullanılacak alana göre ayarlarlar.

Karot Beton Delme Nasıl Yapılır

Karot makineleri birden fazla uç ile kullanılabilmektedir. Karot ustaları kullanma amacına ve zemine uygun olarak karotların uçlarını değiştirirler. Karot uçlarının ve açılarının da ayarlanabilmesi ile istenen şekilde kesme ve delme işlemleri uygulanabilmektedir. Bu açıdan karot, ankraj işleri yapılırken de kullanılır. Bina kesimi, kırım işleri gibi işlemlerde de karot kolaylık sağlayan bir alettir.