Günümüzde bina inşa etme, yıkım, güçlendirme ve tadilat gibi işlemler yeni teknoloji kullanılarak yapılabilmektedir. Bu sayede yapıya ve çevresine zarar vermeden çalışmaların tamamlanması sağlanmaktadır. Karot beton delme tekniklerinin ve buna uygun cihazların kullanılması, bu tür işlemlerin yürütülmesinde mühimdir. Bir yapıya ait beton duvarların, eklerinin veya zeminin çeşitli eylemlere tabi tutulması gerekebilir.

Gaziosmanpaşa Karotçu

Bu işler; bina kesimi, ankraj işleri veya kırım işleri olabilir. Farklı amaçlarla yapılan bu tür faaliyetlerde İstanbul’un her ilçesinde firmamız hizmetinizdedir. Betona dair tüm işlemlerde olduğu gibi kimyasal bina güçlendirme konusunda ihtiyaçlarınız güvenle giderilmektedir. En güncel teknolojiyi kullanarak sessiz ve korunaklı faaliyetlerde bulunmaktayız. Bu, hizmet alıcılarımız tarafından teyitlidir.

Karot İşleri Hangi Amaçlarla Kullanılıyor?

Karot, betonu çeşitli amaçlarla delme işine verilen addır. Beton kesme, inşaat ve yan dallarının çok aşina olduğu bir konudur. Alan dışında çalışan kişilerin pek haberdar olmadığı bu kavram, uygun teçhizat kullanılarak yerine getirilmektedir. Uygun bir uç kullanılmazsa gerekli sonuç elde edilemez. Bu faaliyetin kullanıldığı yer bellidir. Fakat kullanım amaçları çeşitli olabilir. Örneğin deprem veya benzeri etkenlerle hasar almış bir apartmanda oturuyor olabilirsiniz. Bu apartmanın yaşanan olaydan ne kadar etkilendiğinin tespiti için beton testi yapılmaktadır. Bu testi yapmak için gereken numune de karot makineleri yardımıyla alınmaktadır. Böylece yapının uğradığı zararın boyutu laboratuvar ortamında ortaya çıkar.