Beşiktaş ilçesinin tarihi bir dokusunun olması ve binalarının eski binalar olması bu ilçede çok daha fazla kırım işlemleri yapılması gerektiğini göstermektedir. 20-30 senelik binaların hala ilçenin önemli alanlarında ve semtlerinde ayakta duruyor olması bu binaları tercih edilir kılmıştır. Ancak eski binaların tadilat gerektirmesi hatta yeniden dekore edilmesinin gerekli olması yapılacak olan bina kesimi işlemini kaçınılmaz kılmıştır. Durum böyle olunca özellikle tadilat ve dekorasyon da uygulanacak olan beton kesme işlemleri için karbon cihazlar tercih edilmektedir.

Kırım İşlemleri Yapılacak Olan Tadilatta Hangi Öğeleri Kapsamaktadır?

Yapılacak olan tadilatta binanın elektrik hattında yeniden bir düzenlemeye gidilecekse ya da su hattında yeniden bir düzenlemeye gidilecekse küçük çaplı karot beton delme işlemleri uygulanır. Böylece binada yaşayan diğer sakinler tadilatın tozundan etkilenmeyecektir. Aynı şekilde beton kesme işleminde titreşimsiz ve sessiz makinalar kullanıldığı için bina sakinleri herhangi bir sarsıntı hissetmeyecektir.

Ancak yapılacak olan kırım işlemleri fayans kırma, merdiven kırma gibi öğeleri kapsıyorsa bu işlemde karbon makinalar kullanılmaz. Yapılan kırım işlemi sonrasında meydana çıkan molozlar firma tarafından belediyelerin uygun gördüğü noktalara atılır. Zemine tam anlamıyla gerek duyulan düzlüğü vermek için kenar ve köşelerde zımparalama işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca gerek duyulursa kimyasal bina güçlendirme yapılarak başından sonuna kadar bütün detayları düşünülerek tadilat gerçekleştirilmiş olur. Bina sahibine tadilat edilen bina istenildiği şekilde teslim edilir.