Şile beton kesme işlemleri uygulanırken düzgün kesim yapabilmek çok önemlidir. Binalarda yapılacak ufak bir yanlış işlem istenmeyen büyük sonuçlar doğurabilir. Karot beton delme makineleri inşaat sektöründe riskleri en aza indirmektedir. Çok fazla bir kol gücüne ihtiyaç duyulmadan ağır işler yapılabilmektedir.

Karot makineleri karot operatörleri tarafından çalıştırılan endüstriyel aletlerdir. Beton üzerinde yapılacak işlemlerde daha hızlı ve kesin sonuç almaya yardımcı olurlar. Uçlarının değiştirilmesi ile istenen büyüklükte kesme ve delme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bina kesimi gibi inşaat süreçlerinde karot makinelerinden sıkça yararlanılır. Bu sayede hem zamandan hem de masraftan tasarruf edilmiş olunur. Karot makineleri daha az gürültü ile işlemleri halletmektedir.

Karot Beton Delme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır

Karot aletleri çalıştırılmadan önce alete uygulama yapılacak bölgeye uygun bir uç takılması gerekmektedir. Karot uçlarının çeşitliliği sayesinde pek çok farklı şekil ve boyutta kesim yapılabilmektedir. Karot aleti ile delme ve kesme işlemlerinde yapılacak hatalar minimuma inmektedir. Karot makineleri istenilen açılar ile kullanılabilmektedir. Operatörler uçların açısını değiştirebilmektedirler.

Kırım işleri için de karot uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir. Kırım işlemleri sırasında etrafa daha az toz, moloz vb. parçaların yayılmaması için de karot tercih edilmektedir.

Kimyasal bina güçlendirme işleri de karot operatörlerine bırakılmaktadır. Bu sayede daha az riskle daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Ankraj işleri yapılırken de karot yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için Pendik karotçu sayfasını inceleyebilirsiniz.