Karot beton delme uygulaması inşaat sektöründe az zamanda daha fazla yol alınabilmesini sağlayan bir uygulamadır. Diğer klasik yöntemlere göre çok daha pratik ve doğru sonuç alınan bir işlemdir.

Karot makineleri sayesinde beton kesme işlemleri daha kolay ve temiz bir şekilde yapılabilmektedir. Karot aleti etrafa moloz ve taş yığılmasına neden olmaz. Eski yöntemlere göre çevreyi daha temiz bırakan bir yöntemdir. İşlem yapılırken gürültü kirliliği de oluşmamaktadır.

Kimyasal bina güçlendirme işlemleri yapılırken karot makinelerinden yararlanılarak daha risksiz bir süreç yürütülür. Karot makineleri inşaat sektöründe teknolojiden yararlanarak ilerlenebileceğinin bir göstergesidir. Karot, çalışan işçiler için de daha fazla kolaylık sağlar. Karot operatörleri karot makinelerini çalıştırıp daha az emek harcayarak daha fazla iş yapma imkânı bulurlar.

Karot Beton Delme Nasıl Yapılır

Karot beton delme makineleri karot operatörleri yardımı ile çalıştırılır. Endüstriyel ve profesyonel makinelerdir. Çalışma yapılacak alana bağlı olarak karot uçları belirlenir, değiştirilir. Karot makineleri farklı açılar kullanılarak çalıştırılabilmektedir. Bu sayede pek çok farklı şekillerde kesim yapılabilmektedir.

Ankraj işleri yapılırken karot makineleri ve operatörlerinden yararlanılır. Bina kesimi, kırım işleri gibi inşaat süreçlerinde karot kesim sıkça yararlanılan bir yöntemdir.

Çalışma yapılacak bina, zemin vb. etmenler karo işlemlerinin fiyatlarını belirlemektedir. Daha önceden firma gelerek saha incelemesi yapar. Fiyatta anlaşıldıktan sonra karot işlemlerine başlanabilir.