Binalarda beton üzerine yapılacak işlemlerde artık sıkça karot beton delme tekniği kullanılmaktadır. Karot beton delme uygulaması binalarda klasik yöntemler yerine geçmiş durumdadır. Karot, bu işlemlerde kullanılan büyük ve endüstriyel makinenin adıdır. Karot operatörleri tarafından çalıştırılan profesyonel işlerde kullanılan bir alettir.

Karot makineleri ile beton kesme ve delme, kırım işleri, bina kesimi gibi pek çok uygulama için tercih edilmektedir.

Klasik yöntemler yerine karot beton delme işleminin tercih edilmesi daha avantajlıdır.

Beton kesme işlemi sırasında çevreyi rahatsız edecek gürültüler oluşmamaktadır. Buna ek olarak karot beton delme işlemi sonrasında çevreye moloz yayılması da daha az görülmektedir.

Karot Beton Delme Nasıl Uygulanır

Karot işlemine başlanmadan önce uygulamayı yapacak firma alana gelerek bir saha yoklaması yapar. Zeminin tanınması ve fiyat belirlenmesinin yapılmasının ardından işleme başlanır.

Karot operatörleri işlem yapılacak bölgeye göre kullanılacak karot ucunu belirlerler. Karot ile birlikte binalara kimyasal bina güçlendirme işlemi uygulanabilmektedir. Ankarj işleri için de karot beton delme uygulamaları sıkça tercih edilmektedir. Karot beton kesme yöntemi en kalın duvarlar üzerinde dahi etkili olmaktadır. İstenilen şekillerde kolayca kesim yapılabilmektedir.

Betonarme döşemeler, perdeler, demir donatı yüzeylerinin hepsinde etkili bir işlemdir. Karot beton kesme makineleri birçok farklı açı ile kullanılabilmektedir. Karot uçlarının boyutlarının da uygulama yapılacak yere göre değiştirilebilmesi avantaj sağlar.